KIM JESTEŚMY


Chodźcie do nas wszystkie dzieci u nas miło czas wam zleci. Tu śpiewamy, tu tańczymy i języków się uczymy. Która noga lewa, prawa - to dopiero jest zabawa. Nasze panie są fajowe, elastyczne, bezstresowe. Mamy wciąż wesołe minki, nikt nie tęskni do rodzinki. Więc nie zwlekaj mały brachu I PRZYJDŹ DO NAS PRZEDSZKOLAKU.

Get Adobe Flash player

12 czerwca Krasnoludki uroczyście pożegnały się z przedszkolem.

Dnia 26-05-2017r. dzieci z grupy "Misie", Żabki" i "Motylki" miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „Gospodarz i Juroszek” autorstwa Bajkowych Skarbków Śląska. Była to opowieść o gospodarzu i jego leniwej żonie, której bardzo nie chciało się pracować. Zatrudniali dziewczynę do pomocy, Anulę, której gospodarz zlecał trudne i niemożliwe prace do wykonania. Anula miała dobre serce, chętnie wszystkim pomagała, dlatego też i ludzie i zwierzęta odpłacali jej tym samym. W trudnych sytuacjach pomagał jej Juroszek – Domowy Skrzat. Bajka uwrażliwia dzieci na czynienie dobra i zawiera przesłanie, że ten kto daje, zbiera podwójnie.
Na uwagę zasługuje również niezwykle starannie wykonana dekoracja przedstawienia oraz odpowiednio dobrane stroje i rekwizyty. Przedstawienie nie było zdominowane przez muzykę, jak to zazwyczaj bywa podczas spektakli dla dzieci. Oszczędnie dozowana muzyka oraz dźwięki oryginalnych instrumentów, na których grał Juroszek dopełniają reszty plusów. Wszystko to sprawiło, że grany spektakl dzieciaki obejrzały z wielkim zaciekawieniem.
Dziękujemy Teatrowi „Bajkowe Skarbki Śląska” za mile spędzone przedpołudnie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i kolejne ciekawe bajki.

25.05 dzieci z naszego przedszkola miały okazje uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy. Każdy mógł wcielić się w rolę ratownika oraz spróbować reanimacji na prawdziwym fantomie.

W kwietniu odwiedzili nas piłkarze z Odry Opole. Dzieci były zachwycone. Mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z pracą piłkarza oraz odbyć mały trening. Dziękujemy Odrze Opole za wspaniałe odwiedziny.

Już u progu świąt Wielkanocnych dzieci z grupy Misie z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły swoją pomoc w przygotowania świąteczne poprzez samodzielnie wypiekanie przepysznych słodziutkich babeczek.
Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością próbowały swoich wypieków.

W naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi. W związku z tym dnia 30-03-2017r. dzieci w grupie "Misie" miały zajęcia kulinarne, na których samodzielnie wykonywały wiosenne kanapki. Głównym celem niniejszych zajęć było kształtowanie zaradności życiowej poprzez umiejętne przygotowanie apetycznych i pożywnych kanapek z zachowaniem poznanych zasad BHP.
Dzieci najpierw rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Misie dowiedziały się co to jest „piramida żywieniowa”, jakie potrawy korzystnie wpływają na nasze zdrowie a jakie nie. Następnie ubrani w fartuszki, umyliśmy ręce i przystąpiliśmy do „ciężkiej pracy” - robienia kanapek. Kanapki zostały zrobione przez dzieci samodzielnie. Wyglądały one pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin.

Dziś rozwiała się tajemnica kwiatków! Przywędrowały do nas z pierwszym dniem wiosny, a dziś zrobiliśmy im prawdziwy domek w naszej sali. Pani Ania przyniosła wielką skrzynkę, która przypominała nam piaskownicę. Mieliśmy wszystko co potrzeba: ziemię, narzędzia, konewkę. Sądząc oglądaliśmy jak wyglądają korzonki, wiemy też do czego służą kwiatkom. Później każdy Motylek miał za zadanie przygotować doniczkę w której posadził własną cebulkę ?. Policzyliśmy wszystkie kwiatki, dzieliliśmy je na kolory. A teraz przed nami najtrudniejsze zadanie! Musimy dbac o nasz ogródek i obserwować jak rosną nasze cebulki :) Pracowity dzień. Teraz mimo braku słońca mamy w sali prawdziwą wiosnę ! ?

20 marca grupę Krasnoludków odwiedzili Seniorzy z DDP "Malinka". Wspólnie z dziećmi tworzyli Marzannę.

Tydzień spędziliśmy w kosmosie! Zbudowaliśmy wspólną rakietę do zdjęć z naszymi podpisami w formie rączek, a później każdy zamienił się w konstruktora własnej rakiety, która mogliśmy zabrać do domu :)

Dziękujemy za zaangażowanie w konkursie „Moje dziecko w ruchu” ze „Sportowej Szkoły Talentów” Zdjęcia przepięknie ozdobiły nasz korytarz przedszkolny i ukazały innym jaką ważną rolę w waszym życiu jest ruch. Gratulujemy zwycięzcom!!!

 

Dnia 10.02.2017r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt."W krainie miodu". Spotkanie zaplanowano w dwóch częściach. Pierwsza teoretyczna dotyczyła istoty pszczelarstwa tj. życie pszczół, rodzaje, wykonywana praca, ich zwyczaje i znaczenie w przyrodzie. Natomiast druga praktyczna związana była z samodzielnym wykonaniem przez dzieci świecy z węzy pszczelej. Zajęcia spotkały się z wielkim uznaniem i zadowoleniem naszych małych odbiorców.

Dnia 09.02.2017r. grupa "Żabki" gościła w przedszkolu policjanta. Podczas spotkania dzieci utrwalały znajomość zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach oraz w czasie zabaw zimowych na feriach. Ponadto dzieci dowiedziały się jak reagować w sytuacji zagrożenia korzystając z numeru alarmowego 112 oraz przypominały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Dzieci miały możliwość trzymania i wypróbowania policyjnych kajdanek.

Na początku lutego odwiedzili  nas pracownicy policji. Opowiadali nam o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w domu, na placu zabaw. Przypomnieli też o bezpiecznych feriach.
 
W styczniu w grupie   "Misie"  odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci  zrobiły dla swoich Babć i Dziadków piękne łabędzie.

W związku z realizacją programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE "MISIE" wzięły udział w zajęciach urodziny marchewki. Celem zajęć było uświadomienia dzieciom znaczenia warzyw dla zdrowia oraz zachęcanie do ich spożywania. Zajęcia dydaktyczne połączone były z działaniem dzieci, które pod nadzorem nauczyciela wykonały pyszne ciasto marchewkowe.

Były to zajęcia z udziałem krasnala, którego musieliśmy wiele nauczyć o jesieni. Po zajęciach odbyły się warsztaty, na których wspólnie z  rodzicami wykonaliśmy jesienne stworki z warzyw. Było dużo zabawy i dobrego humoru.

8 chłopców z grupy „Krasnoludków” wzięło udział w Rajdzie Najmłodszych – „Bezpiecznie po Opolu” organizowanym przez Komendę Miejskiej Policji w Opolu ze współpracą Urzędu Miasta. Rajd odbył się 16.11.2016 r. w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu.

Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!

Zajęcia otwarte dla Rodziców w grupie ’’ Żabki”

            Dnia 15-11-2016r. odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. "Jesienią małe i duże policzki się rumienią", których głównym celem było propagowanie zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Atmosfera zajęć była bardzo twórcza i kreatywna. Uczestnicy aktywnie brali udział we wszystkich proponowanych przez nauczyciela działaniach. Efektem końcowym były stworzone plakaty, promujące szeroko rozumiane zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wszystkim obecnym na zajęciach raz jeszcze pięknie dziękuję za zaangażowanie i obecność.

mgr Ewa Czajkowska

Halloween w naszym przedszkolu.
20.09.2016 r. Dzień przedszkolaka pod Urzędem Miasta Opole.

Dzisiaj w Motylkach byliśmy prawdziwymi czarodziejami! Z marchewek, które przynieśliśmy do przedszkola wyczarowaliśmy babeczki marchewkowe! Pani miała dla nas recepturę i całą masę składników. Musieliśmy się ostro napracować: liczyliśmy ile łyżeczek mąki i cukru zmieści się w szklance, ile potrzeba jajek i jak wyglądają po rozbiciu, przesiewaliśmy mąkę, wąchaliśmy cynamon i startą marchew.. po ciężkiej pracy ozdobiliśmy babeczki czekoladą i ptaszkami. Ciężka praca ale całe przedszkole pachniało dziś naszymi babeczkami.

Copyright © 2021 NetCom MBM  Rights Reserved.